Najczęściej w budynkach przemysłowych czy halach targowych żal jest ścian na instalowanie w nich szyb.

Czym oświetlić halę targową?

Jakakolwiek płaszczyzna okazuje się ważna, a stolarka okienna tę płaszczyznę odbiera. Równocześnie kiedy nie ma witryn wnętrza są ciemne i powinno się owe oświetlać żarówkami, jakie nadzwyczajnie zwiększają koszty użytkowania gmachów.

Pasma świetlne w firmie Arczykowski

By załagodzić ów kłopot stworzono pasma świetlne i świetliki kopułowe, które rozjaśniają sale z góry. Jest to niezłe wyjście, ponieważ na suficie jednakże nikt nie sytuuje półek, czy miejsc do roboty, i przy tym wpuszczają światło dzienne, korzystne dla ludzi. Pasma świetlne to po prostu sekwencja następujących po sobie wybrzuszonych okienek dachowych, które pomagają naświetlić duże obiekty w gatunku bardzo dużych fabryk. Doskonale również komponują się nad klatkami schodowymi.

Są wytworzone najczęściej z plastików nazywanych popularnie pleksi. Bywają słabo podatne na oddziaływanie warunków pogodowych. Mogą mieć najrozmaitsze tonacje barwne w zależności od zlecenia. Często stają się transparentne, ale też bywają barwne lub błyszczące. Aby zapobiegać utratom ciepłoty z gmachów i podnieść odporność na ogień wyprodukowane są z dwóch lub trzech powłok z bańką gazową w ich granicach. Atoli świetliki kopułowe to zwyczajnie małe świetliki dachowe wytworzone tak jak pasma świetlne, ale dedykowane do doświetlania całkiem małych auli.