Spółka Hörmann od lat zajmuje się dyscypliną Hörmann a także bywa najogromniejszym wytwórcą bram, drzwi, ościeżnic jak również napędów. Firma Hörmann jest spółką rodową działającą na przestrzeni dziesięcioleci. Przedstawia gwarancję najdoskonalszych rozstrzygnięć i najdoskonalszej klasy artykułów.

Grupa Hörmann jest prowadzona już przez trzecie oraz czwarte pokolenie wnuków, oraz prawnuków założyciela marki, Augusta Hörmann.

Wspólnikami ponoszącymi indywidualną odpowiedzialność są Thomas J. Hörmann, Martin J. Hörmann i Christophe Hörmann. Spółka Hörmann Polska sp. z o.o. istnieje od 1992 roku. Czołowa centrala spółki umiejscowiona jest w Komornikach pod Poznaniem. W owym punkcie poza biurami siedziby, mieszczą się też składy o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych.

Ponadto, marka posiada cztery agentury w Poznaniu, Warszawie, Sosnowcu i Gdańsku. W całości spółka zatrudnia w nich ponad stu bardzo wysoko wykwalifikowanych pracowników. Firma Hörmann Polska sp. z o.o posiada sporą sieć kontrahentów handlowych w zasięgu całego obwodu. Zapewnia ona błyskawiczny a także profesjonalny serwis oraz poświadcza dogodną, umiejętną obsługę klienta.